Bycie rodzicem nigdy nie jest łatwe. Wiążą się także z tym różne emocje. U jednych wzbudza to wielką radość, a innych może przerażać. W szczególności dotyczy to mężczyzn i to takich, którzy w swoim życiu mało czasu przebywali w towarzystwie dzieci. Można jednak pomóc młodemu tacie oswoić się z tą myślą poprzez kilka praktycznych i nietuzinkowych prezentów.

 

Bluza bądź koszulka z napisem lub grafiką

 

Nic tak nie rozluźnia atmosfery jak odrobina humoru. Tak też może być i w tej sytuacji. Zdecydowana większość mężczyzn ma swój ulubiony film (lub całą serię). Jeżeli wprowadzona jest tam postać ojca, to śmiało można umieścić jakiś jego cytat na koszulce i wręczyć jako prezent. Na pewno wzbudzi to jego poczucie pewności siebie, ponieważ będzie wiedział, że nie jest w takim położeniu sam i on także da sobie świetnie radę. Kolejną propozycją są t-shirty posiadające zabawne obrazki lub motywujące teksty.

 

Książki o rodzicielstwie

 

Dla początkującego taty, taka książka może się okazać bezcenna. Zwykle posiada trafne i cenne porady, wskazuje na co należy w szczególności zwracać uwagę i jak postępować w „kryzysowych sytuacjach”. Wiedza ta pozwoli na zachowanie spokoju. W zależności od tego, w jakim wieku jest dziecko, można kupić egzemplarz opowiadający o postępowaniu z noworodkiem, niemowlakiem lub starszym dzieckiem (wówczas tematy dotyczą głównie wychowania potomka, sposoby przekazywania życiowych wartości i tym podobne).

 

Kubek z ciekawym nadrukiem

 

Choć jest to dosyć sztampowy prezent, mało oryginalny, to jednak doskonale wpasuje się także jako prezent dla taty. Obecnie na rynku istnieje wiele różnorakich kubków ze śmiesznymi napisami czy nadrukami. Duża część z nich dotyczy także tematyki rodzicielstwa. Nie jest to drogi prezent, a z całą pewnością wywoła uśmiech na twarzy młodego taty i z przyjemnością będzie z takiego naczynia pił poranną kawę.

 

Miękka poduszka do spania albo komplet pościeli

 

Jak powszechnie wiadomo, małe dzieci wymagają opieki zarówno w dzień, jak i w nocy. Dlatego młodzi rodzice często chodzą niewyspani. Warto więc zapewnić im (chociaż na te parę godzin) jak najlepszy komfort snu. Ostatnimi czasy poduszki stały się bardzo modne, mają rolę zarówno funkcyjną, jak i dekoracyjną. To wspaniały upominek dla każdego. Co więcej, można zdecydować się na kupno specjalnej poszewki, która w jakiś sposób nawiązywałaby do przyjścia dziecka na świat. Innym pomysłem jest podarowanie kompletu pościeli (który także posiadałby adekwatny motyw). Z całą pewnością nikt nie będzie miał żadnych problemów w znalezieniu takich obiektów w sklepach.

 

 

Plecak albo wygodna torba

 

Młodzi ojcowie na pewno będą zabierać swoje pociechy na spacery. W tym przypadku przydadzą im się torby, które pomieściłyby cały niezbędny asortyment w postaci zabawek, smoczków, napojów i tym podobnych obiektów. Nierzadko nie mieszą się one w schowkach zamontowanych przy wózku, więc dodatkowe miejsce przechowywania z pewnością będzie pożądane. Dodatkowo, można kupić przypinkę z napisem, który informowałby, że plecak ten lub torba należą do „młodego taty”.