Menu

Sztuka wręczania prezentów

Nie tylko sam prezent świadczy o tym, co znaczy dla nas osoba, którą nim obdarowujemy. Liczy się również to, jak jest zapakowany oraz w jaki sposób go dajemy. Poniżej kilka prawd o sztuce wręczania prezentów. Biorąc pod uwagę fakt, że wielkimi krokami zbliża się czas Gwiazdki i Mikołaja, wiedza ta przyda się każdemu z nas.

 

 

Opakowanie

 

Każdy prezent, który decydujemy się komuś wręczyć, powinien być przede wszystkim ładnie zapakowany. Mówimy w ten sposób obdarowanej osobie, że ją szanujemy i liczymy się z jej zdaniem. Nie ma nic gorszego, jak byle jak zapakowany prezent, brudny czy podarty papier bądź prezent, którego nie zapakowaliśmy w ogóle. Najwygodniej jest oczywiście podarek włożyć w praktyczną torebkę prezentową. Nie trzeba wówczas męczyć się ze składaniem papieru oraz wiązaniem wstążeczki. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami klasyki, a sami nie mamy umiejętności, które pozwoliłyby nam piękne zapakowanie podarunku, warto skorzystać z punktów pakowania prezentów.

 

Z jakich prezentów lepiej zrezygnować?

 

Trzeba pamiętać, że nie wszystko idealnie nadaje się na prezent. Przede wszystkim nie dajemy w prezencie drugiej osobie tego, co już było przez nas używane. Zakazane są również przedmioty zniszczone czy przeterminowane czekoladki. Jest jednak jeden wyjątek od tej reguły. Tyczy się on przedmiotów kolekcjonerskich. Jeżeli wiemy, że nasza przyjaciółka zbiera stare zegarki, bez obaw możemy podarować jej piękny egzemplarz, który udało się nam zakupić na pchlim targu lub wyszperać na własnym stryszku. W prezencie nie wypada dawać także:

 

  • darmowych gadżetów, którymi zostaliśmy obdarowani w pracy;

  • kosmetyków przeznaczonych do higieny osobistej - lepiej nie kupujemy komuś środka na pryszcze, płynu do higieny intymnej czy kremu na zmarszczki. Raczej nie będzie to udany prezent.;

  • zwierząt.

 

W tym ostatnim przypadku istnieje wyjątek: jeżeli wcześniej porozumieliśmy się z osobą, której mamy zamiar podarować prezent i jesteśmy pewni, że przygarnie ona zwierzaka, w żywym prezencie nie ma nic złego. Nigdy nie wolno jednak robić tego bez wcześniejszej konsultacji. Błędem jest dawanie w prezencie dzieciom szczeniaków czy kociaków bez rozmowy z rodzicami. Często lądują one potem w schronisku lub na ulicy.

 

Dobierz prezent

 

Aby prezent nie okazał się prawdziwą wpadką, należy przede wszystkim bardzo dokładnie go wybrać. Kierujemy się tym, co może spodobać się osobie, która ma zostać obdarowana, a nie własnym gustem. Lepiej unikać przedmiotów praktycznych takich, jak na przykład patelnie - żądna pani domu nie marzy o tym, aby w prezencie świątecznym czy imieninowym otrzymać kuchenne naczynia. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze podpytanie osoby, co chciałaby dostać. Tutaj jednak możemy sami wpędzić się w pułapkę konieczności kupienia naprawdę drogiego prezentu. A przecież nie będziemy określać zakresu cenowego, który w naszym przypadku wchodzi w grę.

 

Wręczanie prezentów nie jest proste. Jest to prawdziwa sztuka, której jednak każdy z nas może naprawdę się nauczyć. Wystarczy stosować się do omówionych powyżej zasad, aby konieczność kupienia komuś prezentu była dla nas naprawdę przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

 

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX