Bardzo dużo ludzi zastanawia się czy dawanie prezentów w XXI wieku ma jeszcze jakikolwiek sens. Niektórzy robią to już tylko z przyzwyczajenia jednak nie są pewni czy obdarowana jakimś podarkiem druga osoba w ogóle tego potrzebuje. Najczęściej wykonują ten gest tylko np.: z okazji Bożego Narodzenia. Nie kupują jednak prezentów z przeświadczeniem, że ktoś będzie czerpał z nich radość. Robią to, ponieważ są zdania, że tak wypada. Jest też grupa ludzi, która w ogóle zrezygnowała z dawania sobie prezentów, ponieważ uważają oni to za kompletnie zbyteczny gest. Jak jednak jest naprawdę? Czy dawanie prezentów najbliższym jest jeszcze w ogóle komuś potrzebne? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Dlaczego? Przeczytajcie poniższy tekst.

 

 

Dając komuś prezent sprawiasz mu dużą radość

 

Chyba każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem. Teoretycznie w XXI wieku ludzie stali się dużo bardziej samodzielni i samowystarczalni, niż miało to miejsce w dawniejszym okresie. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebują oni miłości i okazywania im tego typu wspaniałych gestów.  A dawanie prezentów takie właśnie jest. Wiele obdarowanych osób nawet się do tego nie przyznaje, ale sprawia im to bardzo dużą radość i są po prostu z tego faktu szczęśliwi. W końcu to znak, że ktoś o nich pamięta. Dla każdego człowieka to bardzo ważna sprawa. Wszyscy cieszą się nawet z tych kompletnie nietrafionych podarków, choć może tego nie pokazują na zewnątrz. W końcu najbardziej liczy się gest. Jeśli ktoś o Tobie pamięta, to chyba nie można sobie wyobrazić lepszego podarku. To właśnie jest najważniejsze i wiele osób powinno sobie z tego zdawać sprawę. Jeśli ktoś myśli, że w nowoczesnym XXI wieku - w jakim przyszło nam żyć - dawanie prezentów to przeżytek, to jest w dużym błędzie. W końcu obdarowanie kogoś nawet najmniejszym drobiazgiem to szansa na sprawienie mu dużej radości. Nawet nie z powodu samego prezentu, ale właśnie poprzez pamięć o drugim człowieku.

 

Prezenty to też przyjemność dla kupującego

 

Nie tylko obdarowana prezentem osoba czuje radość. Także druga strona czerpie z tego bardzo dużą przyjemność. Żyjemy w bardzo zabieganych czasach, gdzie praktycznie każdemu gdzieś się śpieszy. Sporo osób nie ma wystarczająco dużo szans, aby okazywać uczucia wszystkim swoim najbliższym. Dawanie prezentów przy różnych okazjach (nie tylko święta, ale też imieniny, urodziny, Dzień Kobiet itp.) jest idealną ku temu sposobnością. Nawet kupno niewielkiego drobiazgu może sprawić dużą radość obdarowanemu i osobie, która zdecydowała się na ten właśnie krok. W końcu wywołując u kogoś uśmiech na twarzy i zadowolenie sami także powinniśmy być usatysfakcjonowani, że udało nam się kogoś uszczęśliwić.

 

Jak zatem widać dawanie prezentów cały czas jest potrzebne i ta kwestia nigdy nie ulegnie zmianie. Nie mamy co do tego większych wątpliwości. W końcu nawet drobny podarunek może wywołać uśmiech na twarzy nie tylko u osoby obdarowanej, ale również u człowieka go wręczającego. Rzadko kiedy jedna czynność może uszczęśliwić obie strony. Dawanie prezentów to właśnie umożliwia i nie powinniśmy o tym nigdy zapominać.