Nim się obejrzymy, a wspólnie z najbliższymi zasiadać będziemy do najbardziej uroczystej kolacji w roku – Wigilii. Jeżeli w naszej rodzinie się dzieci, warto już dzisiaj pomyśleć o tym, jak umilić im ten wieczór. Dobrze wybrany prezent z pewnością w tym pomoże. Do tego doda nutkę magii – wszak prezenty pod choinkę są dziełem rodziców. Co kupić dziecku, aby dostrzec na jego twarzy uśmiech?

 

Rodzaj prezentu jest zawsze uzależniony od wieku oraz płci dziecka. Niektórzy uważają, że im dziecko mniejsze, tym łatwiej upolować ciekawy i atrakcyjny dla niego prezent. Inni sądzą, że dużo prościej wybrać coś dla nastolatka. Ilu rodziców, tyle oczywiście zdań. Przyjrzyjmy się ciekawym propozycjom.

 

Coś dla prawdziwego miłośnika nauki oraz astronomii

 

Interaktywny układ słoneczny to świetna propozycja dla nieco starszych dzieciaków, które mają już sprecyzowane zainteresowania. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia godzinami wpatrywać się w niebo i nieustannie opowiada Ci o kolejnych gwiazdach, ten prezent z pewnością sprawi mu przyjemność. Chcesz zaszczepić w dziecku prawdziwą pasję? To także świetny pomysł!

 

 

Dla maluchów bojących się ciemności

 

Twoje dziecko boi się spać, kiedy w pokoju jest ciemno? Wydaje mu się, że w ciemnych zakamarkach ukrywają się kolejne potwory? Lepiej zasypia przy świetle, ale nie chce zwykłej lampki dla dorosłych? Postaw na magicznego gwiezdnego żółwia, który skutecznie przegoni wszystkie strachy i demony. Dzięki niemu Twoje dziecko będzie zasypiało samo, a żaden potwór nie przerwie już jego snu!

 

 

 

Dla miłośników sztuki plastycznej

 

Widzisz, że Twoje dziecko jest wyraźnie uzdolnione artystycznie? Nie chcesz jednak – podobnie jak większość rodziców – stawiać na klasyczną sztalugę i farby? Zdecyduj się na to koło garncarskie, które nie tylko rozwija wyobraźnie, ale również doskonale wpływa na pracę palców, co ma znaczenie w przypadku dzieciaków uczących się pisać.

 

 

Najbardziej klasyczny prezent, czyli pluszak

 

Jeżeli kupujesz prezent dla dziecka, które stosunkowo mało znasz, postaw na pluszaka. To sprawdzi się zawsze. Te mające postać kolorowych dinozaurów są świetnym wyborem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. A może właśnie Twój prezent stanie się towarzyszem najwspanialszych zabaw?

 

 

Powrót do klasyki, czyli drewniany bujany fotel

 

To idealna propozycja dla tych rodziców, którzy cenią sobie klasyczne i ekologiczne akcesoria dla dzieci. Drewniane bujane krzesełko, do tego pięknie ręcznie pomalowane to pomysł na prezent, który wspaniale urozmaici dziecięcy pokój.

 

 

Mówi się, że dzieci są najtrudniejszymi osobami do obdarowania. Z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu mnóstwo prawdy. Dlatego warto nad odpowiednim prezentem zacząć zastanawiać się już dziś. Dzięki temu nie trzeba będzie kupować tego, co jako pierwsze wpadło nam w ręce.