Czerwiec zbliża się do nas wielkimi krokami, a co za tym idzie – trzeba zacząć się poważnie zastanawiać nad prezentem na Dzień Dziecka. W tym roku warto postawić na coś bardziej oryginalnego i wyszukanego, aby zaskoczyć swojego podopiecznego. Oczywiście najłatwiej jest kupić worek słodyczy, ale dziecko będzie się z tego cieszyć jedynie przez jakiś czas. Czym więc sprawić mu większą przyjemność i wywołać szeroki uśmiech? Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

 

Pieniądze (aż tak dużego) szczęścia nie dają

 

Zamiast wydawać swoje oszczędności na zabawki, urządzenia elektroniczne lub inne materialne dary, zdecydowanie bardziej interesującą opcją jest zorganizowanie pikniku lub rodzinnej wycieczki rowerowej. Dziecko pierwszego czerwca mogłoby dostać specjalnie wykonane i wydrukowane zaproszenie, na którym widniałaby data, godzina i krótki opis na co zostaje zaproszone. Rodzinne wycieczki  dobrze wpłyną na relacje między podopiecznym, a rodzicami oraz odciągną młodego człowieka choć na chwilę od wirtualnego świata (w którym chcąc nie chcąc dosyć często przebywa). Wspólne spędzanie czasu to najlepszy prezent jaki można dać, w szczególności w dzisiejszych czasach, gdzie ciągle jesteśmy zapracowani i zabiegani.

 

Inne zaproszenie, jednak nieco bardziej kosztowne…

 

Można także podarować swojemu podopiecznemu bon na pobyt w aquaparku, linaparku czy wesołym miasteczku. Jeśli lubi nieco bardziej ekstremalne rozrywki, to z całą pewnością będzie zachwycony i nie zapomni tego dnia przez wiele lat. Można jednak zdecydować się na spokojniejsze spędzanie czasu i udać się z dzieckiem do kina.

 

Gry planszowe, które doskonale zacieśniają rodzinne więzy

 

Świetnym pomysłem jest kupno (w ramach prezentu) gry planszowej. Dziecko może nie tylko bawić się z grupką znajomych, ale także ze swoim rodzeństwem czy rodzicami. Nic tak nie zbliża jak wieczorna, wspólna gra. Planszówka powinna być dostosowana do wieku dziecka i jego umiejętności. Co więcej, musi nawiązywać do tego, co dziecko lubi, aby nie znudziło się po pierwszej rundzie.

 

 

Słuchawki

 

Jeśli nie jesteśmy pewni czy dziecko będzie zadowolone z powyższych prezentów, trzeba pomyśleć nad czymś innym. Propozycji jest wiele. Warto jednak zwracać uwagę na to, aby prezent był nie tylko ładny, ale także funkcjonalny. Przykładem są słuchawki, które z całą pewnością przydadzą się dziecku i będą mu służyły przez lata. Co więcej, niektóre rodzaje posiadają naklejki z boku słuchawek, które nawiązują do różnorakich filmów czy fikcyjnych postaci.

 

 

 

By zachęcić dziecko do kąpieli…

 

Ciekawym pomysłem jest sprezentowanie dziecku wodoodpornego głośnika, dzięki któremu mogłoby słuchać swoich ulubionych piosenek albo bajek podczas kąpieli. To doskonały sposób na małych maruderów, którzy niechętnie wchodzą do wanny.

 

 

Tablica ścienna

 

Dziecko mogłoby na niej rysować (co może być dobrym sposobem na zapobiegnięcie popisanych ścian), a także zapisywać ważne wydarzenia czy obowiązki, aby o nich nie zapomnieć. To mu się pozwoli rozwinąć i poprawi się jego samodzielność.