Menu

Gadżety, które uczą!

Czy współczesne gadżety mogą jednocześnie mieć wymiar edukacyjny? Jak najbardziej! W dzisiejszych czasach producenci tego typu asortymentu dbają o to, aby poszczególne propozycje wpisywały się w preferencje konsumentów właśnie w tym zakresie. Na rynku odnajdziemy sporo gadżetów, które okażą się przydatne podczas przyswajania wiedzy z wielu dziedzin. Różnią się one między sobą funkcjonalnością oraz przeznaczeniem - niektóre zostały zaprojektowane z myślą o starszych użytkownikach, inne spełnią oczekiwania najmłodszych konsumentów.

 

Coś dla miłośników robotyki

 

Nowoczesne roboty od lat fascynowały naukowców, którzy z ich pomocą chcieli usprawnić wykonywanie wielu czynności. W dzisiejszych czasach każdy z nas może wcielić się w rolę pomysłowego naukowca, składając własny model robota. Idealną propozycją w tym zakresie jest Roboramię. Samo stworzenie urządzenia jest nie lada wyzwaniem, pozwalając na zagłębienie się w intrygującym świecie robotyki. Z jego pomocą można między innymi przenosić drobne przedmioty, zapoznając się z podstawowymi zasadami działania. Jest to propozycja dla starszych użytkowników, dla których podążanie za wskazówkami zawartymi w instrukcji nie będzie trudnym zadaniem.

Jeśli jednak szukamy nieco tańszego produktu, możemy skusić się na Echo Bota. Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się nieduży robocik, który odtwarza nagraną wiadomość głosową pod wpływem czujniku ruchu. Zabawa z Echo Botem zadowoli zarówno młodszych, jak i starszych konsumentów.

ZDJĘCIE

 

Fascynująca odsłona fizyki

 

Czy nauka chemii może być interesująca? Jak najbardziej, szczególnie jeśli postawimy na naukę z pomocą niebanalnych gadżetów. Hodowla Kryształów to strzał w dziesiątkę dla dzieci i młodzieży, które dzięki omawianemu zestawowi będą mogły stworzyć własne kryształy. W opakowaniu znajdziemy zarówno odczynniki chemiczne, jak i niezbędne naczynia. Zestaw znakomicie rozwija wyobraźnię, jednocześnie pomagając w nauce chemii czy fizyki. Jest to doskonały pomysł na prezent, który przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Ciekawą propozycją są także inne zestawy do samodzielnej konstrukcji, takie jak chociażby Zegar Słoneczny. Za jego pośrednictwem młody naukowiec zapozna się z istotą kalendarza oraz z historycznymi pomiarami czasu.

Idealnym pomysłem dla początkującego fizyka jest również Interaktywny Układ Słoneczny. Z jego pomocą dziecko uświadomi sobie, na czym tak naprawdę polega ruch planet. Warto dodać, że zestaw jest polecany także ze względu na atrakcyjne efekty świetlne.

 

Zazwyczaj nowoczesne gadżety pozwalają utrwalić wiedzę z zakresu:

 

- fizyki

- chemii

- matematyki

- geografii

- historii

 

Nie można jednak pominąć tych propozycji, które skupiają się wokół rozwijania twórczej inwencji. W tym zakresie na uwagę zasługuje drukarka 3D w formie długopisu, która sprawdzi się w nauce projektowania. Z jej pomocą można obudzić w sobie prawdziwego artystę, realizując projekty w trójwymiarze.

ZDJĘCIE

 

Zanim zatem zdecydujemy się na konkretny gadżet o wymiarze edukacyjnym, koniecznie musimy zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami.

 

 

 

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX