Menu

Jak dobrać prezent do osoby?

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy bardzo chętnie obdarowujemy się prezentami. Układanie ich pod choinką i czekanie z wypiekami na twarzy na moment ich otwarcia to ulubione zajęcie dzieci. Nie oznacza to jednak, że my dorośli nie lubimy prezentów. Jak wybierać prezent, aby osoba obdarowana była z niego naprawdę zadowolona?

 

ZDJĘCIE

 

Nigdy nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę

 

Jednym z większych błędów, który bardzo często prowadzi do kupienia zupełnie nietrafionych prezentów, jest udawanie się po ich zakup w ostatniej chwili. Kupno dobrego, udanego prezentu zawsze wymaga spokoju i zastanowienia się. Im wcześniej zaczniemy myśleć o tym, co kupić, tym większe prawdopodobieństwo, że wybierzemy prezent naprawdę udany. Świetnym rozwiązaniem są sklepy internetowe, które proponują oryginalne, ciekawe, nieraz śmieszne i naprawdę przydatne gadżety. Decydując się na skorzystanie z nich, unikamy również konieczności stania w kolejkach i przepychania się między sklepowymi półkami. Wszak listopad i grudzień to czas, kiedy w sklepach nie brakuje klientów.

 

Dopasowany do okazji

 

Wprawdzie święta coraz bliżej, ale prezenty dajemy sobie nie tylko z okazji Bożego Narodzenia czy dnia świętego Mikołaja. Sięgamy po nie w dniu imienin, urodzin, rocznicy ślubu czy coraz huczniej obchodzonych w Polsce Walentynek. Wybierając prezent, zawsze trzeba pamiętać o tym, by dopasować go do okazji. O ile na imieniny możemy podarować wygodne ciapki, o tyle żadna kobieta nie ucieszy się z takiego prezentu z okazji Dnia Świętego Walentego czy własnej rocznicy ślubu. Romantyczne prezenty dajemy osobom, z którymi jesteśmy w intymnym związku.

 

Zgodny z preferencjami obdarowanego

 

Dobrze wybrany prezent zawsze uwzględnia gust, oczekiwania i preferencje osoby, która ma zostać nim obdarowana. Zanim więc zaczniemy zakupy, powinniśmy bardzo mocno zastanowić się nad tym, co osobie, którą mamy obdarować może sprawić przyjemność. Jeżeli lubi ona czytać, nie wystarczy sięgnąć po pierwszą lepszą książkę - musimy wybrać ją spośród tych zaliczanych do ulubionego gatunku. Jeśli zalicza się do miłośników pieczenia, powinniśmy dowiedzieć się, co piecze najczęściej. Nie zawsze bowiem foremki do wycinania ciasteczek okażą się trafione. Wszak piec można również pieczenie mięsne.

 

Perfumy

 

To bardzo ryzykowny prezent. Zalicza się do grupy podarków, które dajemy jedynie osobom doskonale nam znanym. Aby perfumy wywołały na twarzy obdarowanej osoby uśmiech, muszą idealnie wpasować się w jej gust. Nigdy nie wolno kierować się tym, co sami lubimy. Jest wtedy wielce prawdopodobne, że wybierzemy zapach, który niekoniecznie spodoba się przyjaciółce, koleżance czy ciotce. Jeżeli kogoś dobrze nie znamy, z kupna takich prezentów powinniśmy zrezygnować. Podobnie sytuacja wygląda z kremami do twarzy, kosmetykami do kąpieli i balsamami do ciała, a więc tą grupą prezentów, na którą Polacy stawiają bardzo chętnie.

 

Wybranie prezentu idealnie dopasowanego do obdarowanej osoby naprawdę nie jest proste. Pamiętać trzeba nie tylko o tym, aby podarek pasował do okazji, ale również sprawił osobie radość. Im więcej o niej wiemy, tym kupno prezentu idealnego jest prostsze.

 

 

 

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX