Menu

Aby wiodło się w nowym roku - małe drobiazgi z przekazem

Styczeń to miesiąc, w którym wszyscy (lub prawie wszyscy) stawiają sobie nowe cele, które planują zrealizować w danym roku. Jedni postanawiają lepiej się odżywiać i więcej ruszać, inni nie odkładać rzeczy „na jutro”, jeszcze inni chcieliby wyjechać na niezapomniane wakacje albo zrobić coś szalonego. Jednak żeby cele te się spełniły, najpierw trzeba mieć odpowiednią motywację. Z początkiem roku jest jej wiele, lecz z czasem powoli opada, aż w końcu prawie całkowicie znika. Można ją jednak podtrzymać. W jaki sposób? To bardzo proste! Jeśli ktoś z naszych bliskich lub znajomy ma postanowienia noworoczne i za wszelką cenę chce w nich wytrwać - wystarczy podarować mu niewielki prezent, który nie tylko go zmotywuje, ale także da siłę do dalszej pracy i wiarę w urzeczywistnienie swoich marzeń. Co więc można kupić?

Kubek z motywującym napisem, który będzie przypominał o ustalonym celu

Praktycznie każdy używa codziennie kubków. Bardzo często ludzie piją z nich poranną kawę czy herbatę. Jednym z pomysłów jest więc kupno kubka, który zawierałby odpowiedni przekaz. Jeśli zacznie się dzień od przeczytania takiego napisu, zyska się energię i motywację do pracy na cały dzień, co niezwykle zwiększy wydajność czynności, które wykonujemy. Istnieją rozmaite motta, a kubki mogą różnić się także kształtem. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnego gustu i upodobań.

Breloczek do kluczy lub przypinka do plecaka, która zawsze będzie w pobliżu

Jak wiadomo, kubka cały dzień ze sobą nikt nie nosi. Jest jednak parę przedmiotów, które są naszymi nieodłącznymi towarzyszami. Między innymi są to klucze. Aby nadać im oryginalnego wyglądu, albo rozróżnić je od siebie, można przypiąć do nich breloczek. Nie są to drogie obiekty, więc każdy może sobie pozwolić na ich kupno. Choć wzorów jest mnóstwo, w nowym roku warto postawić na te, które posiadają krótkie, motywujące hasło lub obrazujący to rysunek. Wówczas każde spojrzenie na klucze będzie przypominało nam o naszych postanowieniach i niejako zmusi do działania. Innym rozwiązaniem jest podarowanie również niewielkiej i taniej przypinki, którą można umieścić na plecaku, torbie, a nawet na ubraniu. Jej cel jest taki sam jak breloczka.

Motywująca dekoracja między innymi w postaci obrazu, nalepki lub słoiczka wypełnionego mottami

Dobrym pomysłem jest także podarowanie obrazu lub plakatu, na którym znajdowałyby się motywujące teksty. Ciekawą opcją może też być niewielka nalepka, którą można umieścić na przykład na obudowie ekranu komputera. Wówczas spędzając czas przy tym sprzęcie (czy to pracując, czy relaksując się) nasz wzrok niejednokrotnie padałby na to miejsce i nawet nieświadomie zwiększalibyśmy swoją determinację w dążeniu do celu. Nietuzinkowy okaże się również słoik, który wypełnimy przykładowo kamieniami, na których napiszemy różnorakie motta. Do tego naczynia wrzuca się też tradycyjne karteczki lub podpisane torebki do herbaty, działające na podobnej zasadzie co kamyki. Pomysłów jest wiele, można też zdecydować się na kupno gotowego zestawu.

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX