Menu

Co podarować fanom książek – 4 propozycje

Czytanie to rozkosz w czystej postaci. Umysł się uspokaja, nasze ciało się relaksuje, a my czujemy się po prostu lepiej. Przy okazji zwiększamy zasób naszego słownictwa i poszerzamy horyzonty. Warto więc czytać wartościowe pozycje, dzięki którym nasza osobowość zacznie rozkwitać. Wszystko to razem sprawia, że fanom książek do szczęścia potrzeba naprawdę niewiele. Wystarczy wciągająca lektura i… na tym listę życzeń mola książkowego w zasadzie można zamknąć. Czy rzeczywiście? Zakochany w książkach fanatyk może nie dostrzegać, że potrzebuje kilku gadżetów, dzięki którym czytanie stanie się jeszcze większą przyjemnością. Poznajcie 4 ciekawe prezenty, które pokochają wszyscy książkoholicy!

 

1. Oryginalna zakładka do książek dla czytających na raty

 

Znamy wyczynowców, którzy potrafią podczas jednego wieczoru pochłonąć kilkaset stron interesującej książki, ale nie oszukujmy się. Są to wyjątki i w większości przypadków nie ma szans, by ktoś przeczytał od deski do deski np. sienkiewiczowski „Potop” w czasie trwania reklam na jednym z popularnych kanałów telewizyjnych. Czytamy na raty i dobrze, bo to wzbudza w nas większą ciekawość i mocniej rozwija wyobraźnię. Problem jednak w tym, że nie zawsze pamiętamy, na której stronie zakończyliśmy czytanie. Powrót do interesującego wątku może być więc utrudniony. Aby temu zaradzić możemy albo zaginać rogi książki, co należy uznać za akt barbarzyństwa, albo skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest zakładka do książek.

 

Spraw radość zakochanemu w książkach przyjacielowi i podaruj mu zabawną Zakładkę do Książek BookCrush w formie spłaszczonego ludzika. Dlaczego ludzik jest spłaszczony? A dlatego, że w trakcie spaceru tak się zaczytał w swojej książce, że nie zauważył przejeżdżającego obok walca. Czarny ludzik będzie więc przestrogą dla każdego, kto czyta książki w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Włóż ludzika do książki, a zobaczysz, że sprawia wrażenie jakby natychmiast chciał się z niej wydostać. To z kolei zachęci czytelnika do częstszych odwiedzin bohaterów aktualnie „pożeranej” lektury. Ludzik z nosem zatopionym w książce może również pełnić rolę cichego przyjaciela, który sprawi, że obdarowana osoba nie będzie czuła się osamotniona w swojej pasji.

 

ZDJECIE

 

 

2. Podpórka do książek jako wsparcie w czytelniczej pasji

 

Dla miłośników zapisanych kartek oprawionych w okładkę jest rzeczą oczywistą, że o swoich najlepszych przyjaciół trzeba odpowiednio dbać, aby służyli wiernie przez długie lata. Tytanowych książek raczej się nie spotyka, więc rzucanie ich gdzie popadnie prędzej czy później zakończy się katastrofą. Książki muszą być przechowywane we właściwych warunkach, a najlepszym miejscem do tego będzie specjalnie dla nich wyznaczona półka. Aby prezentowały się dostojnie i z należytą powagą, lektury powinny stać równiutko w pozycji pionowej.

 

Problem w tym, że na książki nieustanie działa grawitacja i jeśli nie znajdą one wsparcia, to najzwyczajniej w świecie położą się jedna na drugiej. Nie wolno do tego dopuścić, dlatego najlepszym rozwiązaniem na tego typu kłopoty będzie Podpórka do Książek Don Kichot.

 

Gadżet ten, nawiązujący do słynnej powieści Cervantesa, utrzyma każde dzieło literackie we właściwej pozycji, przywracając mu tym samym godność. Don Kichot i jego wierny giermek Sancho Pansa strzec będą skarbów domowej biblioteczki i bronić ich przed dostaniem się w niepowołane ręce. Podpórka może również pełnić rolę nietuzinkowej ozdoby w mieszkaniu mola książkowego, nawet jeśli nie będzie wykorzystywana do swej pierwotnej funkcji. Metalowe figurki prezentują się efektownie i wysyłają jasny sygnał, że w danym domu to książki stanowią centrum świata, a nie 50-calowy telewizor.

 

ZDJECIE

 

3. Książkowa lampka do nocnego czytania

 

Czytanie w ciągu dnia to rozrywka, która nie przeszkadza innym domownikom, a u samego pochłaniacza lektur nie wywołuje niepotrzebnego dyskomfortu. Problem zaczyna się wtedy, gdy zafascynowany danym dziełem osobnik pragnie kontynuować czytanie do późnych godzin nocnych, lecz nie mieszka sam i tuż obok leży druga osoba, która marzy o błogim śnie. Po ciemku czytać się raczej nie da, a zapalenie lampki nocnej z pewnością będzie utrapieniem dla innych. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Można przenieść się do toalety i zasnąć nad ranem na sedesie albo wykorzystać Książkową Lampkę Bookman, która potrafi więcej niż mogłoby się wydawać.

 

Efektowna lampka do czytania w postaci uśmiechniętego ludzika to gadżet stworzony z myślą o wszystkich, którzy lubią poczytać sobie do poduszki. Największą zaletą tej lampki jest, że do działania nie potrzebuje żadnych przewodów. Wystarczą jej 2 baterie, by dobrze oświetlić książkę na długi czas. Elastyczna konstrukcja lampki pozwala na to, by strumień światła wydobywający się z oczu ludzika skierowany był wyłącznie na książkę i nie przeszkadzał w żaden sposób drugiej osobie. Książkowy ludzik chętnie użyczy także swoich łapek, by przytrzymać strony lektury. Dzięki temu ręce czytelnika pozostają wolne i mogą być wykorzystane do dowolnych celów. W przerwach pomiędzy kolejnymi arcydziełami światowej literatury można obciążyć Bookmanna innymi zadaniami. Z uśmiechem na twarzy będzie służył jako podpórka do telefonu czy tymczasowy przybornik na biurko.

 

ZDJECIE

 

4. Kubek dla książkoholika

 

Czytanie samo w sobie jest zajęciem, które przenosi nas do zupełnie innego świata. Niezwykłe doznania jakie płyną podczas pochłaniania kolejnych stron ciekawej książki można jednak jeszcze bardziej wzmocnić. Idealnym kompanem do popołudniowej lektury będzie kubek gorącej kawy czy herbaty. Wraz z kolejnym łykiem ulubionego napoju umysł mola książkowego coraz bardziej się rozjaśnia, a wielowątkowa fabuła utworu staje się mniej zagmatwana. Wydaje nam się rzeczą naturalną, że zaawansowany pożeracz książek nie powinien delektować się smakiem kawy z infantylnego kubka w pluszowe misie, a raczej wybrać naczynie idealnie dopasowane do jego osobowości.

 

Kubek Czytelnika to fantastyczna propozycja dla wszystkich zakochanych w książkach ludzi, którzy nie wyobrażają sobie lektury bez towarzystwa dobrej kawy. Ten śliczny ceramiczny kubek ozdobiony jest okładkami 30 światowych perełek w dziedzinie literatury, które każdy szanujący się czytelnik powinien mieć w swojej domowej kolekcji. Ktoś, kto nie ma bladego pojęcia czym jest „Zbrodnia i kara” albo kim był Hamlet nie odważy się sięgnąć po takie naczynie, by sprawdzić aromatyczność kawy, więc kubek bez obaw można zostawić bez opieki. Tematyczny kubek doskonale pasuje do bogatego wnętrza książkoholików i z pewnością stanie się nieodłącznym towarzyszem w trakcie obcowania z tekstem pisanym.

 

ZDJECIE

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX