Menu

Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Obawiasz się, że Twój prezent nie przypadnie do gustu obdarowanemu? A może sam masz problem z podarkiem, który nie do końca Ci się podoba? Nie martw się, ponieważ z takich sytuacji są skuteczne wyjścia. Jakie? O tym wszystkim dowiesz się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Obserwuj reakcję obdarowanego

Bardzo ważne jest to, aby obserwować reakcję obdarowanego. Łatwo można z niej wyczytać czy prezent jest dla niego odpowiedni. Wiele osób nie jest w stanie zapanować nad swoją mimiką i chociaż nie chcą w żaden sposób urazić darczyńcy, to zdradzają swoją postawą, że nie są do końca zadowoleni z otrzymanego podarku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wykorzystaj opcję zwrotu

Taką wiedzę (z zaobserwowanej reakcji) można w bardzo skuteczny sposób spożytkować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaproponować wymianę zakupionego prezentu. Pamiętaj, że kupując w Internecie masz minimum 2 tygodnie na zwrot towarów, które nie sprawdziły się jako podarki. Dobrze jest też ustalić, jaka powinna być nowa rzecz. W tym celu warto podpytać solenizanta lub solenizantkę na jakich prezentach najbardziej mu/jej zależy. Jeśli przeprowadzisz skuteczny „wywiad”, to kolejny podarek na pewno przypadnie do gustu obdarowanej osobie.

Niestety, opcja zwrotu nie zawsze jest dostępna w sklepach stacjonarnych. Warto zatem przed zakupem spytać się czy ewentualnie towar będzie mógł być wymieniony na inny, jeśli zauważycie, że solenizantowi lub solenizantce dana rzecz nie do końca spodobała się. Pamiętaj też, że zawsze warto zabierać ze sobą paragon, który będzie potwierdzeniem dokonania zakupu.

Nie spodobał mi się prezent - co zrobić?

Otrzymany prezent niezbyt przypadł Ci do gustu? Nie wiesz, co zrobić w takiej sytuacji? Warto zastanowić się nad optymalnym sposobem postępowania. Jeśli dobrze znasz darczyńcę i masz z nimi odpowiedni kontakt, to warto spytać się tej osoby czy jest możliwość zwrotu towaru do sklepu Internetowego czy stacjonarnego. Trzeba jednak uważać, aby nie urazić drugiej osoby. Taki wariant może być zastosowany jedynie wtedy, kiedy wiesz, że darczyńca nie będzie miał za złe poruszania tej kwestii. Istotne jest też to, aby zrobić to na osobności, a nie na przykład przy wszystkich gościach w trakcie rozpakowywania pozostałych podarków.

Co jednak zrobić, kiedy wiesz, że darczyńca mógłby poczuć się bardzo urażony taką sytuacją? W takim przypadku absolutnie nie można dać po sobie poznać, że coś jest nie tak. W końcu drugiej osobie może zrobić się przykro i na drugi raz pewnie w ogóle nie wręczy Ci żadnego prezentu. Na szczęście są wyjścia także i z tej sytuacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład sprzedać daną rzecz na Internecie. Dzięki temu - za otrzymane pieniądze - możecie kupić sobie coś, co będzie Wam w 100% pasowało. W sieci znajdują się też strony, które umożliwiają barter, czyli bezgotówkową wymianę towarów. To szansa, aby nabyć rzecz, która Wam się przyda i będziecie z niej zadowoleni. Inna alternatywa? Nietrafiony podarek można też dać komuś innemu - najlepiej jednak, aby rzecz nie była w ogóle używana.

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX