Menu

Nowe technologie, które niedługo wszyscy będą mieć

Chyba każdy doskonale zdaje sobie sprawę, jak szybko technologia w dzisiejszych czasach się rozwija. Co chwilę pojawiają się nowe, coraz to lepsze urządzenia i maszyny mające na celu usprawnienie pracy człowieka oraz ułatwienie jej. Choć niektóre projekty nowoczesnych sprzętów brzmią niczym wyjęte z filmu science fiction i dla niejednej osoby jest to trudne do wyobrażenia, to jednak powoli coraz więcej ludzi może sobie na nie pozwolić i stają się powszechnie znane i używane. Czego więc można spodziewać się w naszych domach w przeciągu kilku lat? Co stanie się rzeczą „standardową” i normalną, choć teraz jest to jeszcze abstrakcja?

 

Nowoczesne lampki biurkowe, które doskonale oświetlą miejsce pracy

 

Może się wydawać, że wszystkie lampki są takie same (różnić się będą ewentualnie kolorem, kształtem, mocą oraz barwą padającego światła) i że nie można ich „unowocześnić”. Nic bardziej mylnego! Otóż powstały projekty nowoczesnych lamp, które nie tylko zachwycają swoją prezencją i idealnie wkomponują się do każdego modernistycznego wnętrza, ale także są niezwykle funkcjonalne. Przede wszystkim zdecydowana większość z nich jest bezprzewodowa, więc nie trzeba martwić się o ustawienie biurka czy szafki nocnej w pobliżu kontaktu lub doprowadzać kabel przedłużacza. Dzięki temu zachowa się wizualny porządek, ponieważ przewody nie będą rozrzucone na podłodze. Co więcej, zazwyczaj są wyposażone w wiele energooszczędnych (w większości LEDowych) diod i można dowolnie ustawiać poziomy jasności i intensywności światła, co jest bardzo przydatne dla kogoś kto pracuje zarówno w nocy, jak i w dzień. Ciekawym typem jest lampka nocna, która świeci na kolorowo. Dzięki temu nada się nie tylko do standardowego, wieczornego czytania, ale też stworzy niepowtarzalny klimat w czasie imprezy albo randki. Ilość kolorów to zazwyczaj około dwieście pięćdziesiąt!

 

ZDJĘCIE

 

 

ZDJĘCIE

 

Grająca doniczka? To możliwe!

 

W dzisiejszych czasach przedmioty, które mogły się pojawiać wyłącznie w naszej wyobraźni, teraz stają się rzeczywistością. Powstała bowiem doniczka, która posiada wbudowany głośnik Bloetooth i dzięki temu można puszczać swoją ulubioną muzykę i całkowicie zaskoczyć swoich gości. Oczywiście spełnia także swoje tradycyjne funkcje i można zasadzić w niej prawdziwą roślinę. Co ciekawe, taka doniczka świeci różnymi barwami, przez które łagodnie i równomiernie przechodzi. Najbardziej niewyobrażalny jest fakt, że owa roślina może stać się instrumentem muzycznym. Po dotknięciu jakiegokolwiek liścia, będzie można usłyszeć utwór grany na pianinie.

 

ZDJĘCIE

 

 

Inteligentna waga, która zmierzy dosłownie wszystko

 

Elektryczne wagi są obecne już w większościach domów, jednakże te najnowsze posiadają o wiele więcej różnorakich parametrów i funkcji. Główną różnicą są wmontowane specjalne czujniki, które są w stanie konkretnie określić masę całego ciała, ale także rozłożyć to na czynniki, czyli wyliczyć ilość mięśni, kości, a także tkanki tłuszczowej. Zwykle posiadają łączność Bloetooth, dzięki czemu wyniki można w łatwy sposób zapisać na swoim smartfonie. Co więcej, urządzenie rozpoznaje osoby, które na niej stoją i przełącza na odpowiednie konta.

ZDJĘCIE

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX