Menu

Zabawki, które naprawdę zadziwią Twoje dziecko

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim wyzwaniem jest wychowanie dziecka oraz dogodzenie jego potrzebom. Oczywiście nie należy spełniać każdej jednej jego zachcianki, ale jeśli zasłużyło sobie na nagrodę swoim zachowaniem, dobrymi wynikami w szkole i tym podobne, albo zbliżają się święta Bożego Narodzenia czy urodziny - trzeba poważnie się zastanowić nad doborem odpowiedniego prezentu. Wbrew pozorom, może przysporzyć to wielu problemów. Przede wszystkim trzeba być pewnym, że podarunek (najczęściej w postaci zabawki) spodoba się maluchowi, trafi w jego gust i będzie się nim bawił przez długi czas. W przeciwnym wypadku może być problem z ewentualnym zwrotem bądź wymianą towaru, a zabawka będzie leżała przykrywana coraz większą warstwą kurzu. Czy istnieją jednak jakieś sposoby, które pozwolą na uniknięcie takiej sytuacji? Oczywiście, że tak! Wystarczy wybrać takie typy, które zaskoczą dziecko i wywołają wielki uśmiech na jego twarzy. Poniżej zostaną przestawione nietypowe propozycje, które idą z duchem czasu i zadowolą nawet największego marudę.

 

Samochód działający na słoną wodę

 

Choć jest to przedmiot teoretycznie przeznaczony dla chłopców, to jednak dziewczęta także śmiało mogą z niego korzystać, jeśli zainteresowane są tematyką motoryzacji albo po prostu lubią bawić się miniaturowymi samochodami. Oczywiście nie jest to standardowa zabawka. Jest to ekologiczny samochód, który funkcjonuje bez baterii i nie trzeba go ładować. Jedyne co trzeba zrobić to wlać dosłownie parę kropli słonej wody i już można się bawić. Kolejną zaletą tego samochodu jest fakt, że nie jest dostarczany w całości. Przed uruchomieniem, trzeba go złożyć. Polepsza to logiczne i kreatywne myślenie u dzieci i pobudza wyobraźnię.

 

ZDJĘCIE

 

Piaskownica w domu? Z kinetycznym piaskiem to możliwe!

 

Może brzmi to absurdalnie, ale kinetyczny piasek cieszy się coraz większą popularnością. Cały zestaw posiada dwa kilogramy specjalnego, niebieskiego piasku kinematycznego, a także nadmuchiwaną piaskownicę, w którą się go wsypuje. Nie trzeba się także martwić o pompkę czy foremki - wszystko znajdziesz w opakowaniu. Taka forma jest bardzo sterylna, więc dziecko nie złapie żadnych chorób, co może się zdarzyć w prawdziwej piaskownicy. Co więcej, może bawić się bez względu na porę roku. Rzecz jasna nie jest to zwykły piasek. Można go ciągnąć, formować albo przelewać między palcami i poczuć jakby to była jakaś gęsta ciecz. Nie jest szkodliwy ani nie zostawia po sobie żadnych zabrudzeń.

 

ZDJĘCIE

 

Roboty solarne z typu „zrób to sam”

 

Dzięki tej propozycji będzie można mieć pewność, że zabawka nie znudzi się dziecku przez długi czas. Dlaczego? Otóż dlatego, że z jednego zestawu jest w stanie ułożyć aż czternaście różnych konstrukcji, robotów, a nawet pojazdów, które napędzane są poprzez energię słoneczną. To wszystko sprawia, że jeśli jeden typ okaże się mało atrakcyjny, można zbudować następny i mieć tak jakby nową zabawkę. Do budowania nie potrzeba żadnych dodatkowych przedmiotów, jest to niczym składanie klocków. Zabawka ta uczy twórczego myślenia, a także podstaw fizyki.

 

ZDJĘCIE

© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX