Od kiedy upadł PRL możemy pozwolić sobie na zakup ubrań, sprzętu, czy gadżetów jakie tylko nam się zamarzą. To powoduje, że osoba chcąca kogoś obdarować spotyka się za każdym razem z tym samym problemem „Co mam jej/jemu kupić? Przecież wszystko już ma!”. Mówią, że dobry prezent to taki, na który osobie obdarowanej szkoda wydać pieniędzy, ale chciałaby go mieć i osobiście zgadzam się z tą tezą.

 

Świetnym rozwiązaniem są dedykowane gadżety, których nie można spotkać w tradycyjnym sklepie, a które oprócz świetnego wyglądu posiadają sprytne funkcje ułatwiające wykonywanie podstawowych czynności. Jeżeli szukasz czegoś takiego to skorzystaj z wyszukiwarki na naszej stronie.

 

Ale nie o gadżetach, ubraniach i sprzętach dzisiaj mowa. Dziś będzie o czymś nie fizycznym, ale za to niezwykle trwałym. Od kilku lat ludzie coraz częściej przekonują się do podarowania drugiej osobie jakiegoś przyjemnego przeżycia typu kolacja w restauracji, wizyta w SPA, czy kurs fotografii. Są jednak portale zajmujące się podarunkami w postaci ekstremalnych przeżyć, które na zawsze zapadają w pamięci i to będzie główny temat dzisiejszego wpisu.

 

 

Ekstremalne prezenty należy dobierać pod każdego człowieka indywidualnie i wcześniej ocenić, czy jubilat będzie mógł prezent zrealizować. Na przykładzie najbardziej chyba popularnego prezentu ekstremalnego jakim jest lot paralotnią warto wiedzieć, czy osoba obdarowana nie ma przypadkiem lęku wysokości, nie choruje na epilepsję, czy nawet nie jest w zaawansowanej ciąży? A jeśli już jesteśmy przy locie paralotnią to prezent ten jest niepisanym wstępem do świata ekstremów. Paralotnia może unosić się dzięki ukształtowaniu terenu (lot z góry), zewnętrznemu napędowi, czy z pomocą wyciągarki. Prezent ten przeznaczony jest dla przedstawicieli obu płci, a jeśli chodzi o wiek, to część pilotów zabiera z sobą wyłącznie osoby pełnoletnie, a część z nich wymaga jedynie tego, aby waga pasażera nie była mniejsza niż 40 kg.

 

 

Wyprawa Off Road’owa to zabawa dla ludzi twardo stąpających po ziemi, głównie mężczyzn, którzy chcą poprowadzić samochód terenowy po bezdrożach okolicznych metropolii. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest posiadania aktualnego prawa jazdy i można ruszać ku przygodzie.

 

 

Jazda super samochodem to już inna atrakcja na czterech kółkach. Od marca do października kilka firm organizuje cykliczne imprezy, na które zaprasza klientów indywidualnych, aby mogli przejechać się super samochodami, takimi jak: Lamborghini Gallardo, Ferrari, KTM X-BOW, czy Audi R8. Przejazdy takie organizowane są średnio dwa razy w miesiącu, a dostępne są w dwóch wersjach: dla kierowcy i dla pasażera.

 

Skok ze spadochronem jest atrakcją mega ekstremalną, na którą nie każdy się zdecyduje. Warto wiedzieć, czy osoba przez nas obdarowana zarówno pod względem zdrowia jak i odwagi nadaje się do tego, aby skok taki wykonać. Skoki tandemowe wykonywane są z wysokości 4000m co pozwala na 50 sekund swobodnego lotu przed otwarciem spadochronu.

 

 

Odnośnie lotu swobodnego w dwóch miejscach w Polsce (Warszawa i Leszno) swobodnie polatać można dłużej niż 50 sekund i to na wysokości kilku metrów. Tunel aerodynamiczny pozwala na unoszenie się w powietrzu dzięki silnemu strumieniowi powietrza wydostającego się z dysz w podłodze. Takie loty trwają po kilka minut, co jest już i tak wystarczającym wysiłkiem, a zabawa jest świetna.