12 sierpnia będziemy celebrować Międzynarodowy Dzień Pracoholika. Święto to dotyczy wszystkich, którzy po pracy najchętniej idą do pracy, a wieczorami lubią trochę popracować. Warto, aby przypomnieć takim osobom o świecie rzeczywistym, ale również docenić to, ile pasji i sił wkładają w to, co robią. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów dla wiecznych pracusiów. Nawet jeśli nie oderwą ich od pracy, to z pewnością ją umilą.

 

Uniwersalna wtyczka światowa

 

Każdy szanujący się pracoholik nigdy nie porzuca pracy, nawet będąc na wakacjach lub w podróży do egzotycznego zakątka naszej planety. Żyjemy w czasach, w których praca praktycznie nie jest możliwa bez prądu, dlatego doskonałym prezentem dla maniaków pracy jest uniwersalna wtyczka światowa. Wyklucza ona problem dopasowywania odpowiedniej wtyczki do danego rodzaju gniazdka. Dzięki tej przejściówce żaden pracoholik nie będzie musiał zabierać w podróż zwojów kabli i adapterów. Wtyczka jest na tyle uniwersalna, że działa w ponad 150 krajach na całym świecie. Ponadto, jej lekkość i łatwość w obsłudze sprawia, iż jest to gadżet nie tylko poręczny, ale i podręczny.

 

 

 

Kubek latte i espresso

 

Nawet ludzie nieuzależnieni od pracy wiedzą, iż każdy poranek nie może się obejść bez porządnej dawki paliwa. Kawa stawia nas na nogi i daje odpowiedniego kopa na cały dzień. Kubek 2w1 to idealny pomysł na prezent dla pracoholików, którzy nie wyobrażają sobie pustego biurka i brzucha o poranku. Będą oni mogli nie tylko delektować się puszystym latte, ale również wypić szybkie i mocne espresso. Staranne wykonanie i niezwykły design kubka latte i espresso sprawia, iż ten porcelanowy prezent to nie tylko ciekawa ozdoba biurka czy półki, ale także niezbędne naczynie każdego fana dobrej kawy.

 

 

Chwila relaksu

 

Najlepszym remedium dla każdego pracoholika na jego nałóg jest chwila odpoczynku. Relaks poprzez zabieg masażu lub odstresowująca wizyta na strzelnicy to doskonały pomysł na wyciągnięcie pracusia z jego środowiska. Bogata oferta prezentów w formie voucherów na różnorodne atrakcje oraz ich powszechność sprawia, iż dostęp do tego typu upominków jest bardzo łatwy. Każdy znajdzie tam rozrywkę dla siebie, zarówno biurowi fanatycy sportów ekstremalnych, którzy nie mają na nie czasu, jak i zapracowani koneserzy win, którzy po pracy nie mają sił iść na degustację. Upominek w formie vouchera ma tę zaletę, iż pracoholicy mogą wykorzystać go w dowolnej chwili, np. po pracy. Obdarowujący muszą jednak pamiętać i przypominać pracusiom, aby ta chwila kiedykolwiek nastała.

 

Myszka księżniczki

 

Ciężka praca już dawno przestała być domeną mężczyzn. Pracoholikiem może więc zostać każda księżniczka. Warto jednak, aby nawet w pracy pamiętać o swoim królewskim rodowodzie. Idealnym prezentem dla każdej wysoko urodzonej damy, która realizuje się w pracy biurowej, będzie myszka księżniczki. Wysadzany diamentami gryzoń to symbol królewskiej władzy, który w chwili zwątpienia przypomni każdej zapracowanej kobiecie, że praca to tylko przerwa w rządzeniu.

 

 

Okulary lenia

 

Praca to często czytanie stosów raportów, materiałów, książek i gazet. Każdy pracoholik zdaje sobie sprawę jak męcząca jest długotrwała lektura. Propozycją dla wszystkich, którzy nie mogą oderwać się od czytania są okulary lenia. Pozwalają one czytać, ale i oglądać w pozycji leżącej, czyli najbardziej zaniedbywanej pozycji podczas pracy. Zdrowy kręgosłup to wszakże przywilej, na który niewiele osób może już sobie pozwolić, zwłaszcza w kontekście prac siedzących i biurowych. Okulary lenia mogą być bodźcem do zmiany pozycji podczas wykonywanych obowiązków oraz chwili wytchnienia.