Menu

Latarka Czołowa Silva Ranger

129,00 zł

Opis produktu Latarka Czołowa Silva Ranger

Silva to szwedzka firma, która działa na rynku od 1933 roku. Firma ta zaczęła swoją działalność od produkcji prostych kompasów do biegów na orientację, które wtedy miały swój początek.
Znane dziś kompasy i busole wypełnione płynem to właśnie zasługa firmy SILVA.
Przez cały czas firma pracuje nad ulepszeniem i unowocześnianiem swoich produktów.
Silva to sprzęt najwyższej jakości, dlatego też jest często używany przez żołnierzy na całym świecie. Dziś produkty Silva są w zasięgu także twojej dłoni.
 
 
 Czołówka Ranger to latarka zaprojektowana dla wymagających użytkowników. Jej przeznaczeniem są sporty terenowe takie jak wspinaczka, trekking czy turystyka piesza.
Drugą grupą docelowych użytkowników są żołnierze, survivalowcy oraz myśliwi, jednak dzięki uniwersalnym parametrom sprawdzi się także u każdego, kto szuka wytrzymałej kompaktowej latarki czołowej.

Ranger posiada moc 30 lumenów stąd jest idealna latarką do pieszych wycieczek nocnych lub działań na biwaku. Taka moc wystarcza na oświetlenie prawie 30 metrów drogi przed sobą. Jest to wystarczający dystans, aby czuć się pewnie i bezpiecznie.

Latarkę wyposażono w system Intelligent Light® który pozwala na lepsze oświetlenie drogi którą się poruszamy. Działa w ten sposób, że dwie diody oświetlają przód a dwie boki drogi, którą się poruszamy.Taki system oświetlenia sprawdza się o wiele lepiej od tradycyjnych. Wyraźniej widać naszą trasę i jej boki, dzięki czemu nie musimy kręcić głową, aby sprawdzić, co znajduje się obok.

Latarka jest montowana na szerokiej gumie. Guma ta od spodu posiada pasek silikonowy, który zapobiega zsuwaniu się latarki. Latarka zasilana jest jedną baterią typu AA (znajduje się w zestawie). Maksymalny czas świecenia latarki to 20 godzin.

Latarka posiada wysoką klasę wodoodporności IPX7 . Oznacza to, że latarka jest szczelna do głębokości 1 metra i wytrzyma tam napór ciśnienia przez 30 minut. Takie parametry są wystarczające dla czołówki o takim przeznaczeniu.

Bardzo ważnym elementem latarki Ranger są tryby świetlne, których latarka posiada aż 6 (max, min, midi, strobo białe, czerwone, strobo czerwone.)
Dzięki takiemu podziałowi pracy model Ranger jest bardzo wszechstronny. Z punktu widzenia militarnego ważne jest, że po jednym naciśnięciu przycisku włącza się najpierw czerwona dioda.


W warunkach działań na poligonie czy nawet w warunkach operacyjnych używanie białego światła jest niebezpieczne. Po pierwsze zdradzamy swoja pozycję a po drugie, gdy używamy czerwonego światła nasz wzrok widzi dobrze w lesie i z użyciem latarki i zaraz po jej wyłączeniu. Gdy jednak użyjemy białego światła powtórna akomodacja oka do warunków nocnych trwa aż 45 minut.

Model Ranger to znakomita, wielofunkcyjna latarka czołowa, która sprawdzi się w każdych warunkach.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Latarka Czołowa Silva Ranger
Twoja ocena
© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX