Menu

Nóż Gerber Bear Grylls Scout

99,00 zł

Opis produktu Nóż Gerber Bear Grylls Scout

Amerykańska firma Gerber to ponad 70 lat doświadczenia w tworzeniu niezwykle wytrzymałych zestawów narzędzi, noży oraz sprzętu survivalowego.

Współpraca z mistrzem sztuki przetrwania, Bearem Gryllsem zaowocowała powstaniem unikatowej linii produktów wysokiej jakości, przeznaczonych dla każdego, kto szuka niezawodnych narzędzi podczas wypraw survivalowych. Postać Beara Gryllsa jest znana niemal na całym świecie.

Każdy produkt z serii sygnowanej jego nazwiskiem został przetestowany w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.
Nóż Gerber BG Scout to kompaktowy, wszechstronny nóż typu folder, o charakterze noża zapasowego, uzupełniającego w terenie nasz ekwipunek.

Nader częstym zjawiskiem jest niestety uszkodzenie lub utrata noża głównego podczas wypadów w teren. W takich sytuacjach oczywiście przydaje się nóż typu back-up, czyli nóż zapasowy. Z takim właśnie założeniem zaprojektowano Gerber Scout. Jego minimalna masa oraz rozmiary powodują, że po wrzuceniu noża do plecaka niemal o nim zapominamy.

Scout posiada głownię typu drop-point wykonaną ze stali 420 HC (High Carbon), która posiada dobre właściwości tnące i stosunkowo łatwo ostrzy się w warunkach polowych.

Ostrze typu combo (częściowo ząbkowane) o grubości 2mm dobrze sprawdza się podczas lekkich prac oraz radzi sobie bez problemu z cięciem włóknistych materiałów, np. linki lub taśmy nośnej.

Do otwieranie ostrza, zastosowano klasyczny patent znany ze scyzoryków - wycięcie na paznokieć.

Za bezpieczne użytkowanie noża odpowiada sprawdzona blokada typu back-lock oraz wycięcie na palec wskazujący pozwalający pewnie i bezpiecznie chwycić nóż. Głęboko teksturowana, polimerowa rękojeść posiada w tylnej części otwór umożliwający przewlekanie linki lub oplotu.

Wraz z nożem Gerber Compact Scout otrzymujemy poradnik survivalowy Beara Gryllsa - Priorities of Survival.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nóż Gerber Bear Grylls Scout
Twoja ocena
© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX