Menu

Roślinny Dinozaur

29,00 zł

Opis produktu

Roślinny Dinozaur (Selaginella lepidophylla) istnieje na naszej planecie już od 290 milionów lat – czyli nawet dłużej niż trwa muzyczna kariera Krzysztofa Krawczyka. Potrafi on przetrwać (roślinka - nie Krzysztof) bez wody nawet przez 50 lat. Jeśli do dzisiaj czujesz wyrzuty sumienia po ostatnim uschniętym kwiatku, którego zapomniało się podlać – Roślinny Dinozaur jest znakomitym sposobem na spokojne sumienie.

Ta zadziwiająca roślina, znana również jako Róża Jerychońska, występuje w naturze na terenach pustynnych, ale nasz zestaw zapewnia łatwą hodowlę w każdym mieszkaniu. Po rozpakowaniu pudełka zobaczycie, że wygląda ona na martwą, bardziej przypomina stare ptasie gniazdo niż coś żywego. Ale wystarczy trochę wody i kilka promieni słonecznych by w ciągu zaledwie kilku godzin przeistoczyła się w efektowną roślinę przypominającą paproć.

Jeśli zapomnimy ją podlać (na przykład przez 50 lat) powróci ona do stanu „martwego” by po następnej dawce wody powrócić do życia ponownie. Proces ten można powtarzać w nieskończoność.
Informacje:
Nazwa: Selaginella lepidophylla
Rodzina: Selaginellaceae
Środowisko: występuje na suchych obszarach Meksyku, Teksasu i Peru
Grubość: 20 cm
Wysokość: 5 cm

Zestaw zawiera:
  • 1 x Roślinny Dinozaur (Selaginella lepidophylla)
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Roślinny Dinozaur
Twoja ocena
© Wszystkie prawa zastrzeżone | 2006 - 2023 | Ministerstwo Gadżetów Agencja reklamowa GOODPIX